Akces Folie Okienne, przeciwsłoneczne, samochodowe, ochronne i antywłamaniowe. Przyciemnianie szyb samochodowych
home  |  o firmie  | folie okienne |  galeria  |  przyciemnianie szyb samochodowych  |  cennik  |  kontakt

folie okienne:

W naszej ofercie posiadamy:

Folie antywłamaniowe
Zapewniają ochronę pomieszczeń przed wtargnięciem osób trzecich. Utrudniają rozbicie szyby, sprawiając, że szyba po uderzeniu pęka i trzyma się w całości na folii.

Folia naklejana na szyby od strony wewnętrznej nie mętnieje i nie matowieje, jak również nie odwarstwia się. Można myć je zwykłymi środkami przeznaczonymi do mycia szyb. Przy myciu nie należy używać drapaków, szczotek, skrobaczek itp.

Występują w grubościach 200 i 300 mikrometrów. Posiadają atest ITB i PZH.

Folie bezpieczne
Posiadają te same właściwości co folie antywłamaniowe, lecz służą głównie do zabezpieczenia przed niebezpiecznymi odłamkami powstałymi w skutek zbicia szyby. Założenie tej folii na oknach dachowych i konstrukcjach szklanych zapobiega niebezpieczeństwu wynikłemu ze spadania odłamków potłuczonego szkła. Zastosowane w fabrykach, bankach i szkołach zapewniają bezpieczeństwo przebywających w nich ludziom.

Folie bezpieczne występują w grubości 100 mikrometrów. Posiadają atest ITB i PZH.

Folie przeciwsłoneczne
Najbardziej skuteczne folie do ochrony przed nadmiernym nasłonecznieniem. Po założeniu folii w czasie upalnych dni temperatura pomieszczenia spada o kilka stopni. Natomiast zimą folia stanowi izolator termiczny, odbijając nagromadzone wewnątrz ciepło od środka.

Folie przeciwsłoneczne występują w różnych postaciach. Najbardziej popularne i jednocześnie najskuteczniejsze są folie charakteryzujące się lustrzanym odbiciem. Powodują one, że energia słoneczna padająca na okna jest w 70% odbijana na zewnątrz pomieszczeń.

Folie przeciwsłoneczne - zewnętrzne 
Największą skutecznością charakteryzują się folie przeciwsłoneczne lustrzane - SILVER EXTERIOR, które posiadają specjalne utwardzone powłoki antyzadrapaniowe i filtry UV umożliwiające montaż tych folii na stronę zewnętrzną szyby. Dzięki temu skuteczność termiczna systemu okiennego jest największa. Ten sposób instalacji sprawia, że folie do montażu zewnętrznego w największym stopniu redukują nagrzewanie się wnętrz w upalne dni.

Folie zewnętrzne są odporne na działanie warunków atmosferycznych. Zaleca się stosowanie tych folii w miejscach, do których dostęp od środka jest utrudniony, a także w systemach okiennych szyb zespolonych wystawionych na bardzo duże nasłonecznienie np. ogrody zimowe, szklane kopuły i dachy.

Folie matowe i dekoracyjne
Folie matowe pomagają uzyskać efekt mrożonego szkła tym samym powodując, że powierzchnie szklane stają się nieprzezroczyste. Przepuszczając 70% światła nie powodują niekorzystnego zaciemniania wnętrz. Rozproszenie światła uzyskane dzięki zastosowaniu folii matowej wpływa korzystnie na równomierne oświetlenie wnętrz. Jest to szczególnie doceniane w obiektach, gdzie kontrola oświetlenia i komfort użytkowania jest szczególnie ważny (szpitale, sale gimnastyczne, obiekty widowiskowe). Zapewniają poczucie intymności, co przyczynia się również do szerokiego zastosowania tych folii w łazienkach i pomieszczeniach sanitarnych.

W folii można wycinać również wzory i kształty, przez co każda szyba nabiera indywidualnych cech. Od dawna matowienie szyb za pomocą folii zyskało przychylność projektantów, którzy używają ich do aranżacji wnętrz m.in. szyby w meblach, ściankach działowych, szafkach kuchennych itp.

Wszystkie folie posiadają filtr UV, który zatrzymuje do 98% szkodliwego promieniowania.

Folie instalujemy nie zakłócając normalnej pracy w pomieszczeniu.

 

Zachęcamy do obejrzenia galerii naszych wybranych realizacji.


     

Akces Folie Okienne, przeciwsłoneczne, matowe, samochodowe, ochronne i antywłamaniowe
Przyciemnianie szyb samochodowych
Gdańsk-Osowa, ul. Jednorożca 8

Akces Folie Okienne E-mail